Marka KurucusuMiniso Kurucusu: Miyake Jyunya

MINISO’nun kurucusu ve baş tasarımcısı olarak Miyake Jyunya, küresel üst düzey ürün tüketim trendini başlatan kişi olup, aynı zamanda pek çok uluslararası markanın da sözleşmeli tasarımcısıdır.

Kenzo Takada (Kenzo markasının kurucusu), Issey Miyake, Yohji Yamamoto ve Junko Koshellon gibi Miyake Jyunya da Japonya’nın en büyük tasarımcılarının yetiştiği, dünyadaki moda tasarım enstitüleri arasında üçüncü sırada yer alan Japon Bunka Moda Üniversitesi’nden mezun olmuştur. Mezun olduktan sonra tasarım alanında hızlı bir şekilde ön plana çıkmış ve ‘basit, doğal & zengin doku’ ve ‘doğaya dönüş’ konseptleri ile Japonya’daki doğal yaşam stili okulunda liderliğe yükselmiştir. Bu sayede de pek çok uluslararası markanın sözleşmeli tasarımcısı olmuştur.

Japonya, Avrupa, ABD ve diğer büyük finansal piyasalarda gerilemenin yaşandığı bir dönemde tüketicilerin makul fiyatlı iyi marka talebine cevaben, daima ‘ürünün özüne dönmeyi’ hedefleyen Miyake Jyunya üstün tüketimli yaşam hareketini başlatmıştır. Miyake Jyunya eş zamanlı olarak, adil fiyatlı gerçek ürünleri ve kaliteli üst düzey yaşamı savunan dünyanın ilk markasını olan MINISO’nun kuruluşunu planlamaya başlamak için ‘doğal yaşam’ konseptini uygulayan Tokyo, Japonya’daki diğer tasarımcılar ve çevrecilerle de iş birliğine girişmiştir.

Whatsapp Canlı Yardım x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Sohbete Başla
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.