x
JAPON DEVİ MİNİSO TÜRKİYE'DE BÜYÜMESİNİ HIZLANDIRDI

JAPON DEVİ MİNİSO TÜRKİYE'DE BÜYÜMESİNİ HIZLANDIRDI

10 Ağustos 2017

Türkiye’deki en yeni mağazasını Temmuz’da Viaport’ta açan Japon devi MINISO, hız kesmiyor. Ağustos’ta Capacity ve Vialand AVM dâhil 3 yeni mağazayla İstanbullularla buluşacak olan marka, 2017 yılının son çeyreğinde Ankara ve İzmir’de de mağazalar açacak. Ankara ve İzmir çalışmaları hız kazanan markanın açılış tarihlerini yakın zamanda duyurması bekleniyor.

MINISO, Ataşehir Watergarden, Levent Kanyon, Meydan AVM, Maltepe Park, Akasya Acıbadem, Akbatı AVYM, Forum İstanbul ve Viaport’un ardından Ağustos’ta 11. mağazasını müşterileriyle buluşturacak. MINISO, 2017 sonuna kadar Türkiye’de en az 20 mağazaya ulaşmayı hedefliyor.

MINISO global ölçekte de büyüyor

MINISO 2013 yılında kurulduğundan bu yana küresel ölçekte büyüme kaydetmektedir. Üç yıl içinde tüm dünyada 2000’den fazla mağaza açan MINISO halihazırda, Japonya, ABD, Kanada, İngiltere, Portekiz, Rusya, Ukrayna, Polonya, İspanya, Yunanistan, Singapur, Tayvan, Nepal, Vietnam, Bengal, Dubai, Suudi Arabistan, Kore, İtalya, İsrail, İran, Malezya, Hong Kong (Çin) ve Makao (Çin) dahil olmak üzere 40 ülke ve bölge ile stratejik iş birliği anlaşması imzalamış bulunmaktadır. Ayda ortalama 80 ile 100 mağaza açan MINISO’nun 2020 yılına kadar tüm dünyada 6 bin mağazaya ulaşılacağı öngörülmektedir. Bu yıl ABD’deki ilk mağazanı California’da açan MINISO’nun hâlihazırda ABD dışında Kazakistan, Rusya, Dubai, Avustralya, Meksika, Japonya, Singapur ve Çin gibi birçok bölgede de mağazaları mevcut durumda.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.